FILM

Plánování PREMIÉRY filmu FOTBALOVÝ SKŘÍTEK bylo z důvodu pandemie prozatím odloženo.

Fotbalový Skřítek je komediálně laděný film z malé fotbalového vesničky. Právě zde se odehrává příběh trenéra Skřítka, který se po létech vrací ke své vášni – fotbalu. 

Děj je zasazen do vesničky Trpenovice, vesničky tak malé, že ji nenajdete ani na mapě. Místní se rozhodli po několikaleté pauze obnovit fotbalový tým. Ten však provázají porodní bolesti a tou největší je absence trenéra, ba co víc, týmu reálně hrozí sestup do nižší soutěže. Předseda týmu se rozhodne oslovit trpenovického rodáka a bývalého hráče Michala Skřítka. A jak se nový trenér své role zhostí? Ale to bychom již prozradili příliš… 

V hlavních rolích se představí Lukáš Kameníček, Michal Grepl, Lukáš Sluka, Jakub Hydrich, Marcel Zabloudil, Ondra Štuller a Martina F. Smékal. Jedná se o jakýsi výběr, jenž mísí ochotníky z prostějovského divadla Point s takzvanými „herci z lidu“, jak tuto kategorii Lukáš Sluka vtipně nazval.

Film se natáčel na Prostějovsku v rozmezí května až října 2017. Volba domovské základny padla na fotbalové hřiště ve Vrahovicích, kde byly pro natáčení využity i prostory zázemí místního fotbalového klubu. Dále se natáčelo na hřišti ve Vícově a Výšovicích. Z epizodních lokalit je třeba zmínit Kavárnu Atrium, stáje v Mostkovicích.